Warsztaty Alzheimer

Warsztaty Alzheimer

Nasza Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA organizuje Warsztaty Terapeutyczne dla osób z chorobą Alzheimera. Główne objawy tej choroby to utracenie umiejętności rozumienia, orientacji w czasie i przestrzeni oraz poważne problemy z pamięcią.

Uczestnicy Warsztatów mają zapewnioną:

  • terapię umysłową, czyli ćwiczenia funkcji poznawczych;
  • dogoterapię, czyli terapię z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów;
  • muzykoterapię i kulinoterapię;
  • arteterapię, czyli zajęcia plastyczne, rękodzieło;
  • posiłki między zajęciami (przerwę na śniadanie, przerwę na kawę i obiad).

Warsztaty Terapeutyczne są przygotowane głównie dla Seniorów cierpiących na lekkie i umiarkowane stadium choroby Alzheimera, u których dochodzi do stopniowo postępujących zaburzeń mózgu. Osoby chore na Alzheimera mają problem z przypominaniem sobie informacji, z nazywaniem przedmiotów, czy z rozumieniem pojęć.

Systematyczne wykonywanie ćwiczeń podczas Warsztatów Terapeutycznych ma na celu spowolnienie procesu postępowania choroby Alzheimera oraz jak najdłuższe podtrzymywanie prawidłowych funkcji procesów poznawczych u Seniorów.

Głównym celem Fundacji Aktywizacji Seniorów LUDWISIA jest zapewnienie osobom z chorobą Alzheimera dziennej opieki w domach seniora oraz organizowanie warsztatów terapeutycznych, w tym terapii umysłu, dogoterapii, arteterapii, muzykoterapii.

%d blogerów lubi to: