Projekt sfinansowany ze środków Fundacji PZU

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Aktywizacji Seniorów LUDWISIA, realizuje Projekt zatytułowany „Akademia Aktywnego Seniora (edycja 2019)”, który jest sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Opis projektu:

Proponowany przez nas projekt polega na zorganizowaniu dla osób w wieku 60+ zajęć i warsztatów (łącznie 178 godzin zajęć), prowadzonych pod szyldem Akademii Aktywnego SENIORA. Zajęcia prowadzone w ramach Akademii Aktywnego SENIORA podzielone są na trzy moduły: I Aktywność fizyczna („W zdrowym ciele zdrowy duch”), II Aktywność umysłowa („Żeby jesień życia pozbawiona była chmur…”), III Aktywność kreatywna („Odkryj w sobie artystę”).

Miejscowość realizacji projektu
Wrocław

Data rozpoczęcia realizacji projektu
2019-08-12

Data zakończenia realizacji projektu
2019-11-12

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:
Proponowany przez nas projekt odpowiada na problem wykluczenia społecznego osób starszych, które z powodu chorób starczych (demencja, Alzheimer, Parkinson itp.) są dyskryminowane i marginalizowane przez państwo i społeczeństwo. Są zamykane w domach i nie uczestniczą aktywnie w życiu społeczeństwa. Osoby starsze z niskimi dochodami nie mają dostępu do wysokiej jakości usług opiekuńczych, rehabilitacji, czy zajęć terapeutycznych. Rodziny osób starszych, cierpiących na wymienione wyżej choroby, są obarczone 24-godzinną opieką nad swoimi dziadkami czy rodzicami. Często rezygnują z życia prywatnego i/lub zawodowego, aby ten czas poświęcić potrzebującej osobie. Są sfrustrowani, zmęczeni, popadają w depresję. Osoby starsze, borykające się z chorobami wieku starczego, potrzebują specjalistycznej opieki i ponadprzeciętnego wsparcia. Powinny ostatnie lata swojego życia spędzać w przyjaznej atmosferze, gdzie będą traktowane z należnym im szacunkiem i zrozumieniem.

Bezpośrednie cele projektu
Bezpośrednim celem Projektu jest zorganizowanie zajęć ruchowych i terapeutycznych, podzielonych na trzy moduły: MODUŁ I Aktywność fizyczna, który będzie obejmował Zajęcia terapeutyczne z elementami ruchu, Dogoterapię, Muzykoterapię. MODUŁ II Aktywność umysłowa to zajęcia z Terapii Umysłu. MODUŁ III Aktywność kreatywna, który będzie obejmował Arteterapię, czyli terapię przez sztukę oraz Warsztaty z rękodzieła.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s